Gizlilik Politikası

KAPSAM VE AMAÇ 

Bombardier Recreational Products Inc., bağlı şirketleri ve yan kuruluşları "BRP", "biz", "bize", "bizim") ile birlikte, güç sporları araçları ve tahrik sistemleri dünyasında küresel bir liderdir. 

Gizliliğinizi korumayı taahhüt ediyoruz ve Kişisel Bilgilerinizi nasıl topladığımız, kullandığımız ve ifşa ettiğimize ilişkin genel bir açıklık politikasını destekliyoruz (aşağıda tanımlandığı gibi). Bu Gizlilik Politikası, BRP tarafından sizin hakkınızda toplanan Kişisel Bilgiler dahil bilgiler için geçerlidir. Bu Gizlilik Politikasının amacı, BRP'nin web sitelerimize veya hizmetlerimize ve ilgili ürünlere erişim veya bunların kullanımı yoluyla sağlanabilecek veya bizim tarafımızdan toplanabilecek Kişisel Bilgilerin toplanması, kullanılması ve ifşa edilmesiyle ilgili uygulamaları hakkında sizi bilgilendirmektir. 

Bu Gizlilik Politikası ayrıca BRP'nin hakkınızda sahip olabileceği Kişisel Bilgiler hakkında bir sorunuz varsa, değişiklik yapmak veya silmek isterseniz bizimle nasıl iletişime geçebileceğinizi de açıklamaktadır. Bu Gizlilik Politikasını okumak için zaman ayırmanızı ve ileride başvurmak üzere saklamanızı şiddetle tavsiye ederiz. 

KİŞİSEL BİLGİ

Bu Gizlilik Politikasının amacı doğrultusunda, "Kişisel Bilgiler" kimliği belirlenebilir bir kişi hakkındaki bilgiler anlamına gelir.

 

NE TÜR KİŞİSEL BİLGİ TOPLUYORUZ 

Veri sahipleri tarafından bize sağlanan bilgiler 

Örneğin BRP ürünleri ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinizde veya Tüketici Hizmetleri grubumuzla iletişime geçtiğinizde adınız, iletişim diliniz, telefon numaranız, adresiniz ve e-posta adresiniz gibi gönüllü olarak sağladığınız bilgileri topluyoruz. BRP ürünlerinizle veya satış sonrası servis için yardım.

Otomatik olarak toplanan bilgiler 

Web sitelerimizi kullandığınızda, bize eriştiğinizde veya bizimle etkileşimde bulunduğunuzda, tanımlama bilgileri ve benzer teknolojiler tarafından toplanan bilgiler gibi hakkınızdaki bilgileri otomatik olarak toplarız. Örneğin, web sitelerimize erişmek için kullandığınız cihaz türü, işletim sistemi ve sürümü, IP adresiniz, IP adresiniz tarafından belirtilen genel coğrafi konumunuz, tarayıcı türünüz, görüntülediğiniz web sayfaları hakkında bilgi toplayabiliriz. web sitelerimiz ve web sitelerimizde bulunan içerikle nasıl etkileşimde bulunduğunuz.

Diğer kaynaklardan toplanan bilgiler 

Bayi ağı ortakları ve birlikte markalı hizmetler sunduğumuz veya ortak pazarlama faaliyetlerinde bulunduğumuz ortaklar gibi üçüncü şahıslar dahil olmak üzere diğer kaynaklardan demografik bilgiler gibi sizinle ilgili bilgiler alabiliriz. Sizin hakkınızda Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarından da bilgi alabiliriz, örneğin bu platformlarda bizimle etkileşim kurduğunuzda. Üçüncü şahıslardan elde edilen verileri bu Gizlilik Politikasında açıklanan uygulamalara göre koruyoruz ve ayrıca veri kaynağı tarafından getirilen ek kısıtlamaları da uyguluyoruz.

BRP ile tüketici etkileşimlerinden toplanan bilgiler 

BRP'nin potansiyel olarak müşterilerden Kişisel Bilgi toplayabileceği farklı durumları vurguladık. BRP ile müşteri etkileşimleri aşağıdaki bölümlere ayrılmıştır:

BRP hakkında bilgi edinme 

BRP hakkında daha fazla bilgi topladıkça, temsil ettiğimiz bir siteyi sanal veya fiziksel olarak ziyaret edebilirsiniz. Örnekler arasında web sitemize göz atmak, kurum içi satış temsilcilerimizi aramak, BRP'nin sahip olduğu bir mağazayı ziyaret etmek, BRP'nin haber bültenlerine abone olmak, BRP sponsorluğundaki yarışmalara ve çekilişlere katılmak veya BRP sponsorluğundaki etkinliklere katılmak sayılabilir. BRP ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bu etkileşimler sırasında adınız, adresiniz ve e-posta adresiniz gibi kişisel bilgilerinizi gönüllü olarak verebilirsiniz. Web sitelerimizi ziyaret ettiğinizde sizin hakkınızda tanımlama bilgileri veya benzer teknolojiler aracılığıyla çevrimiçi bilgi toplayabiliriz. Bu bilgileri, BRP tarafından sunulan etkinlikler ve ürünler hakkındaki haberleri paylaşmak için kullanırız. Ek olarak, IP adresleri, web sitelerimizi herkes için iyileştirebilmemiz için web sitelerimizi ziyaret edenler hakkındaki coğrafi bilgileri daha iyi anlamamıza yardımcı olur. Kişisel verilerinizi bu amaçlarla işlemek meşru menfaatimizdir.

BRP ürünleri satın almak 

Bir BRP ürünü almaya karar verirseniz, web sitelerimiz aracılığıyla veya bir BRP bayiliğinden doğrudan bizden satın almanız için yollar sunuyoruz. Bizden satın aldığınızda, satın alma işleminizi tamamlayabilmemiz için bilgi vermeniz istenecektir. Bu bilgileri, işleminizi tamamlamak, satın alma işleminizle ilgili sizinle iletişime geçmek, teslimat sorunlarında yardımcı olmak, iadeleri ele almak, satış sonrası hizmet sunmak ve BRP ürünlerini satın almanızla ilgili diğer sorunlar için kullanırız. Kişisel verilerinizin bu amaçla işlenmesi, sizinle yaptığımız sözleşmenin yerine getirilmesi için gereklidir. Lütfen herhangi bir ödeme veya kredi kartı bilgisini saklamadığımızı unutmayın. Ödeme bilgilerini yalnızca BRP ürünleri satın alımlarıyla bağlantılı olarak kullanırız.

BRP ürünlerinizin kaydedilmesi 

BRP ürününüzü mülkiyet, güvenlik geri çağırma ve garanti amaçları için kaydetmenin bir parçası olarak, BRP adınız, adresiniz ve e-posta adresiniz gibi bilgileri toplayacaktır. BRP ürününüzü kaydettirmek için bu bilgileri sağlamanız gerekmektedir. Bu bilgileri, ayrı BRP ürünlerinin sahipliğini oluşturmaya, güvenlik geri çağırmalarını gerçekleştirmeye ve size garanti ve satış sonrası hizmet sunmaya yardımcı olmak için toplarız. Kişisel verilerinizi bu amaçlarla işlemek meşru menfaatimizdir ve güvenlik geri çağırmaları açısından sizin için hayati önem taşır. 

BRP'den yardım almak 

Zaman zaman, BRP ürünlerinizle ilgili yardım için Tüketici Hizmetleri grubumuzla iletişime geçmeye karar verebilirsiniz. Size mümkün olan en iyi hizmeti sunabilmek için sizden veya BRP ürünlerinizden belirli verileri toplayabiliriz. Bu bilgileri size mümkün olan en iyi ve en verimli müşteri desteğini sağlamak için toplarız. 

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ 

BRP, deneyiminizi iyileştirmek ve kişiselleştirmek için verileri kullanmayı içeren, sunduğumuz BRP ürünlerini ve hizmetlerini sağlamak için topladığımız verileri kullanır. Verileri ayrıca sizinle iletişim kurmak, örneğin hesabınız, yeni BRP ürünleri veya mevcut hizmetler, güvenlik ve diğer güncelleme türleri hakkında size tavsiyelerde bulunmak için de kullanırız. BRP, verileri aşağıdaki amaçlar için kullanır: 

Müşteri desteği 

Müşteri sorularına yanıt vermek, ürün sorunlarını teşhis etmek, müşterilerin BRP ürünlerini onarmak ve diğer müşteri hizmetleri ve destek hizmetlerini sağlamak için verileri kullanırız.

Ürün geliştirme 

BRP ürün ve hizmetlerimizin performansını sürdürmek ve iyileştirmek, yeni özellikler veya yetenekler geliştirmek ve eklemek dahil olmak üzere, araştırma amacıyla ve BRP ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek ve iyileştirmek için verileri sürekli olarak kullanıyoruz. 

Güvenlik, güvenlik ve anlaşmazlık çözümü 

BRP ürünlerimizin ve müşterilerimizin güvenliğini ve güvenliğini korumak, hırsızlığı tespit etmek ve önlemek, anlaşmazlıkları çözmek ve anlaşmalarımızı uygulamak için verileri kullanırız.

İş operasyonları 

Çalışmamızı, korumamızı, bilinçli kararlar almamızı ve işimizin performansı hakkında raporlamamızı sağlayan toplu analiz ve iş zekası geliştirmek için verileri kullanırız.

İletişim, kişiselleştirme, pazarlama ve reklam 

Topladığımız verileri sizinle iletişimimizi sağlamak ve kişiselleştirmek için kullanırız. Örneğin, yeni BRP ürünleri veya hizmetleri hakkında sizi bilgilendirmek, size kişiselleştirilmiş hizmet sunmak, bir destek konusunda sizi bilgilendirmek veya sizi bir ankete katılmaya davet etmek için e-posta veya diğer elektronik iletişim araçlarıyla sizinle iletişime geçebiliriz. Size en uygun BRP reklamını sağlamak için çerezleri ve benzer teknolojileri de kullanıyoruz.

Satış ve satış sonrası 

Araç satış ve satış sonrası hizmetlerimiz, satışınızı işlemek ve BRP aracınızı yapılandırmak ve bakımını yapmak için verilerinizi kullanacaktır. Satış veya hizmetin bir parçası olarak araç satış ve satış sonrası hizmetlerimizden bir araç satın aldığınızda, servis veya onarım yaptığınızda iletişim bilgilerinizi, araç konfigürasyon detaylarınızı ve satış ve servis bilgilerinizi elde edeceğiz ve hizmetleri sağlamak için kullanacağız. aracınızla ilgili sorunları talep eder ve size bildirirsiniz. Bu bilgiler, bu hizmetlerin sunulmasıyla ilgili teknik veya diğer sorunları gidermek için BRP tarafından erişilebilir. 

Yukarıda belirtilen kontrolörler, onarım işlemi sırasında yalnızca geçerli yasa ve yönetmeliklere uygun olarak kullanılacak sınırlı araç konumu bilgisi de alabilir. 

Yukarıda belirtilen amaçlar için BRP, bu verileri yetkili perakendecilere ve diğer BRP bağlı kuruluşlarına ve yan kuruluşlarına iletebilir. Bu, bu şirketlere sağladığınız veya BRP ürünlerini kullanmanızla oluşturulan, örneğin iletişim bilgileri, tercihler, müşteri geçmişi, araç verileri, uygulama kullanımı ve çevrimiçi davranış gibi verileri içerebilir.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ NASIL PAYLAŞIYORUZ 

BRP'nin topladığı Kişisel Bilgiler sınırlı sayıda üçüncü şahsa aktarılabilir. Bu durumda, Kişisel Bilgileriniz bu temsilcilerle veya yüklenicilerle paylaşılacaktır, ancak yalnızca BRP adına ve bu Gizlilik Politikasına uygun olarak hizmetlerin gerçekleştirilmesi amacıyla paylaşılacaktır. 

Bilgiler, BRP ve üçüncü şahıslar arasında tutarlı bir güvenlik protokolü kullanılarak güvenli bir şekilde paylaşılır. BRP diğer taraflarla bilgi paylaştığında, kişisel verilerinizi yalnızca bu Gizlilik Politikasını kötüye kullanmalarına izin vermemek için uygun önlemlerin alındığı amaçlar için kullandıklarından emin oluruz. 

BRP şirketleri dışında daha önce belirtilen üçüncü taraf türleri şunlardır:

  • BRP adına pazarlama kampanyaları yürüten çağrı merkezleri dahil seçilmiş pazarlama ajansları;
  • BRP yetkili bayileri ve distribütörleri; ve
  • Baskı satıcıları.

Üçüncü şahıslarla veri paylaşırken, Kişisel Bilgileriniz, veri koruma yasalarının Kişisel Bilgileriniz için ülkenizden daha düşük bir koruma standardı sağlayabileceği ülkelere aktarılabilir. Kişisel Bilgilerinizi korumaya büyük özen gösteriyoruz ve uluslararası olarak aktarıldığında bunları korumak için yeterli mekanizmalar oluşturduk. Kişisel Bilgilerinizi geçerli veri koruma yasalarına uygun olarak aktaracağız ve Kişisel Bilgilerinizin bilgilerinize erişen herhangi bir üçüncü taraf tarafından yeterince güvence altına alınmasını sağlamak için uygun koruma önlemleri uygulayacağız.

BRP ayrıca önerilen veya fiili bir satın alma, satış (tasfiye, gerçekleştirme, haciz veya el koyma dahil), kiralama, birleşme, birleştirme veya başka herhangi bir tür edinim durumunda Kişisel Bilgileri üçüncü bir tarafa ifşa edebilir ve / veya aktarabilir. aynı ürünleri ve hizmetleri üçüncü kişiden almaya devam edebilmeniz için, BRP'nin tamamının veya herhangi bir kısmının veya BRP'nin iş veya varlıklarının veya hisselerinin veya bunların bir bölümünün elden çıkarılması, devredilmesi, devredilmesi veya finanse edilmesi Parti. 

 

BRP'NİN KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ İŞLEMEK İÇİN YASAL GEREKÇELERİ 

BRP, yukarıda açıklanan Kişisel Bilgilerinizi, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki farklı gizlilik yasalarının izin verdiği şekilde kullanacaktır. Bu nedenle, BRP'nin dünya genelindeki farklı standartları karşıladığından emin olmak için tüm yasaların daha katı kurallarını takip ediyoruz. Bu nedenle, BRP aşağıdaki ilkelere uyacaktır: 

BRP onayınızı aldı;

Bir sözleşmenin ifası için gereklidir;

BRP'nin yasal bir yükümlülüğü vardır;

Bir veri konusu için hayati bir ilgi vardır;

Kamu yararına bir görev yapılır; ve

Meşru bir menfaat var.

BRP, bir yasa, düzenleme, arama emri, mahkeme celbi veya mahkeme emri gerektiriyorsa veya bunu yapmamıza yetki veriyorsa, Kişisel Bilgileri üçüncü bir tarafa ifşa etme hakkını saklı tutar. 

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ NE KADAR SAKLIYORUZ 

Kişisel Bilgileriniz, yalnızca onu elde ettiğimiz amaç ve izin verilen diğer yardımcı amaçlar için gerekli olduğu sürece saklanır. Bilgilere birden fazla amaç için ihtiyaç duyulursa, bunları en uzun süreli amacın bitiş tarihine kadar saklarız; ancak, bu tarihlere ulaşılır ulaşılmaz, daha erken bitiş tarihleri ​​olan amaçlar için herhangi bir bilgi kullanımına son vereceğiz. 

Kişisel Bilgileriniz güvende tutulur ve erişim kesinlikle yalnızca ilgili amaç için kullanması gereken kişilerle sınırlıdır. 

Saklama sürelerimiz ticari ihtiyaçlara dayanmaktadır ve artık ihtiyaç duyulmayan Kişisel Bilgiler ya geri döndürülemez şekilde anonim hale getirilir ya da güvenli bir şekilde imha edilir. 

Herhangi bir noktada herhangi bir izni kaldırma hakkını saklı tutarsınız. 

ÇEREZLER

BRP’nin web sitesini ve e-posta programlarını yönetmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Bilgileri toplamak veya saklamak için çerez kullanmayız. Çerez, bir web sitesini ziyaret ettiğinizde bilgisayarınıza yerleştirilen küçük bir dosyadır. Çerezler, web tarayıcınızın türü gibi web sitesi deneyiminizi yönetmek için kullanılan kişisel olmayan bilgileri depolar. Bir çerez, web sitesi deneyiminizi özelleştirmek için tercih bilgilerini de depolayabilir. Çoğu web tarayıcısı, ayar tercihleri ​​aracılığıyla çerezleri kontrol etmenize izin verir. 

Çerezler, tüketicilerin web sitelerimizi ve e-postalarımızı nasıl kullandığını anlamamıza yardımcı olur, böylece gelecekte daha iyi hizmetler tasarlayabiliriz. 

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ NASIL KORUYORUZ 

BRP, sizden toplanan Kişisel Bilgilerin kaybolmaya ve yetkisiz erişime karşı korunmasını sağlamak için ticari olarak makul çabayı gösterir. Bu koruma, hem elektronik hem de basılı kopya biçiminde saklanan bilgilerle ilgili olarak geçerlidir. Kişisel Bilgilerinize erişim, bilgilerin sağlanma nedeniyle tutarlı bir iş ihtiyacı olan kişilerle sınırlıdır. Ek olarak BRP, kişisel bilgileri kaybolmaya ve yetkisiz erişime karşı korumak için güvenlik duvarları ve erişim kontrol prosedürleri gibi genel kabul görmüş bilgi güvenliği tekniklerini kullanır. 

Kişisel verilerin aktarımı 

Bazı meşru ticari amaçlar için, BRP'nin BRP çalışanları, müşterileri veya ortakları ile ilgili kişisel verileri üçüncü şahıslara aktarması gerekli olabilir. Bu yasal bir zorunluluk gereği meydana gelmezse, her durumda veri sahibinin korumayı hak eden herhangi bir menfaati ile çatışıp çatışmadığı kontrol edilmelidir. Kişisel veriler üçüncü bir şahsa aktarılırken, kişisel verilerin işlenmesi başlığı altında belirtilen koşulların karşılanması gerekir. Alıcı, asıl ülkeden farklı bir ev sahibi ülkede bulunuyorsa, ev sahibi ülkede geçerli olan yasalar, bu Politikaya uygun olarak yeterli düzeyde kişisel veri korumasını garanti etmelidir. Veri aktarımının yasal bir zorunluluk uyarınca yapılması durumunda bu geçerli değildir. Her durumda, veri aktarımından önce, alıcının verileri yalnızca belirtilen amaç için kullanması bir veri işleme anlaşması kapsamında sınırlandırılmalıdır. Kişisel veriler, yürürlükteki veri koruma yasaları uyarınca izin verilen ölçüde devlet kurumlarına veya makamlarına iletilebilir. Kişisel verilerin üçüncü şahıslar tarafından BRP'ye iletilmesi durumunda, kişisel verilerin yasal olarak veri koruma yasalarına uygun olarak toplanmış olması ve kişisel verilerin bu şekilde işlenmesine yönelik kullanıma izin verilmesi sağlanmalıdır. 

Kişisel verilerin uluslararası aktarımı 

Avrupa vatandaşlarını içeren kişisel veriler için, kişisel verilerin Avrupa Birliği dışına aktarımı, GDPR tarafından belirlenen sınırlar dahilinde kaldıklarından emin olmak için aktarımdan önce dikkatlice incelenecektir. Bu, kısmen, alıcı ülkede geçerli olan kişisel veriler için güvenlik önlemlerinin yeterliliğine ilişkin Avrupa Komisyonu'nun kararına bağlıdır ve bu, zamanla değişebilir.

 

ÜÇÜNCÜ TARAF SİTELERİNE BAĞLANTILAR 

Bu web sitesi üçüncü taraf web sitelerine bağlantılar sunabilir. Bağlantılı web sitelerinin operatörlerinin, web sitelerine bağlantı verdiğinizde kişisel bilgilerinizi (tanımlama bilgilerinin kullanılmasıyla oluşturulan bilgiler dahil) da toplayabileceklerini bilmelisiniz. BRP, bu tür üçüncü tarafların kişisel bilgilerinizi nasıl topladığından, kullandığından veya ifşa ettiğinden sorumlu değildir, bu nedenle kişisel bilgilerinizi onlara vermeden önce gizlilik politikalarını öğrenmeniz önemlidir. 

 

ÇOCUKLARIN GİZLİLİĞİNİ KORUMAK 

BRP’nin web siteleri, çocukların kullanımına yönelik değildir veya hedeflenmemiştir. 16 yaşın altındaki çocuklardan bilerek kişisel bilgi toplamıyoruz. 16 yaşın altındaki çocuklar, bir ebeveynin veya yasal vasinin rızası olmadan kayıt olmamalı veya BRP'ye kişisel olarak tanımlanabilir herhangi bir bilgi sağlamamalıdır.

 

BU GİZLİLİK POLİTİKASINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER 

BRP, bu Gizlilik Politikasını herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar. Bu web sitesi aracılığıyla herhangi bir zamanda yayınlanan Gizlilik Politikası, o sırada yürürlükte olan Gizlilik Politikası olarak kabul edilecektir.

 

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZ ÜZERİNDEKİ HAKLARINIZ 

BRP'ye uygun kimlik sağlandığı sürece: 

BRP'ye sizinle ilgili hangi Kişisel Bilgileri tuttuğumuzu sorabilir ve yanlışsa düzeltmemizi isteyebilirsiniz. 

Silinmesini isteyebilir ve bizden bilgilerin bir kopyasını vermemizi isteyebilirsiniz. 

Kişisel Bilgilerinizi kullanmayı bırakmamızı isteyebilirsiniz - bunu yapmanın en basit yolu, herhangi bir haber bülteninin sonundaki abonelikten çıkma bağlantısını tıklayarak veya e-posta göndererek, yazarak veya e-posta göndererek, istediğiniz zaman yapabileceğiniz onayınızı geri çekmektir. aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bize telefon etmek. 

Bu bilgilerdeki değişiklikleri bize bildirerek kişisel bilgilerinizin doğruluğunu korumamıza yardımcı olabilirsiniz. BRP'nin Gizlilik Politikası hakkında herhangi bir sorunuz olması veya Kişisel Bilgilerinizi kullanmamızla ilgili bir şikayetiniz olması durumunda, aşağıdaki yollardan herhangi biriyle bizimle iletişime geçebilirsiniz:

 

Kurumsal