BRP - MANİTOU PONTOON

BRP, MANİTOU PONTOON ÜRETİCİSİNİ SATIN ALARAK ŞİRKETİN YENİ MARİNA GRUBU’NU GÜÇLENDİRDİ

Valcourt, Quebec, 2 Ağustos, 2018 - BRP (TSX: DOO) bugün, Manitou Pontoon markasının önde gelen Kuzey Amerika üreticisi Triton Industries Inc'i satın almak için kesin bir anlaşma yaptığını açıkladı.
 
Lansing, MI'da yerleşik ve büyüyen bir marka olan Manitou işletmesi, en üst düzey lüks ve performansla ilişkili bir marka olmasıyla ve tüm ürün yelpazesinde yenilikçi patent korumalı teknoloji ile tanınmaktadır. Manitou; planlama, performans ve verimlilik için bir endüstri oyunu değiştiricisi olan patentli V-TOON® teknolojisi sayesinde duba evriminde öncü sayılır. Manitou yaklaşık 160 kişiye istihdam sağlıyor ve Kanada ile ABD genelinde 150 civarında bayi ağına sahip. BRP Başkanı ve CEO Jose Boisjoli, “Manitou'nun devralınması, küresel deniz stratejimizin ortaya çıkışında mantıklı bir sonraki adımdır” diyor. “Böyle bir potansiyele sahip bir şirketi ve tüm ekibini BRP ailesine davet etmekten heyecan duyuyoruz. Birlikte, sektörü dönüştürmek ve önde gelen bir deniz şirketi olmak için çaba göstereceğiz”.
 
Dıştan takma motor portföyünü tamamlayan ikinci tekne edinimi olarak Manitou’nun Marina Grubu’na eklenmesi, BRP’nin bu pazardaki konumunu daha da güçlendiriyor. Manitou'nun eklenmesi, şirketin zaman içinde müşteri deneyimini değiştirmeye, bayiler için fırsatlar yaratmaya, yeni BRP Marina Grubu’na genel verimlilik sağlamaya ve denizcilik endüstrisine yenilik getirmeye devam etmesini sağlayacaktır.
 
Marina Grup’un Başkanı Tracy Crocker “ Manitou’nun güçlü markası, yüksek kaliteli dubaları ve tanınmış teknolojisi, BRP’nin yeni kurulan Marina Grubu’na doğal bir uyum sağladı”. “Manitou'nun satın alınmasıyla, tekne sektöründeki en hızlı büyüyen segmente girerek deniz portföyümüzü güçlendiriyoruz”.
 
İşlem, bazı geleneksel kapanış koşullarına tabi olmaya devam ediyor ve BRP'nin 2019 mali yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.
 
Manitou hakkında daha fazla bilgi için manitoupontoonboats.com adresini ziyaret edin.