SKI-DOO KARDA DAHA FAZLA EĞLENCE SUNUYOR

SKI-DOO YENİLİKLERİ, YENİ TURBOŞARJLI MOTOR, DAHA FAZLA REV GEN4 MODELİ VE GELİŞMİŞ KASK İLE KARDA DAHA FAZLA EĞLENCE SUNUYOR

  • Rotax 4 stroklu motorlar, yüksek düzeyde tepkisel REV Gen4 platformuna taşınıyor.

  • Rotax 900 ACE, firma içinde imal edilen Turbo seçeneğini kazanıyor.

  • Güçlü Rotax 600R E-TEC motor, daha fazla modele yayılıyor.

  • Yeni OXYGEN kask, performansta ve işlevsellikte yeni standartlar belirliyor.

New Orleans, LA, 19 Şubat 2018 – BRP (TSX:DOO), endüstri lideri çok sayıda duyurusuyla dünyadaki en popüler kar araçları imalatçısı olarak konumunu güçlendiriyor. BRP, dünyaca ünlü Ski-Doo REV Gen4 platformunu 4 stroklu modellerine taşıyarak şimdiye kadarki en güçlü motor seçenekleri ile sürücülere üstün Ski-Doo deneyimini sunuyor. Ski-Doo ayrıca sürücü odaklı Rotax 900 ACE Turbo motorun yanı sıra 600R E-TEC motorun daha fazla modele genişlemesini ve yepyeni OXYGEN kaskını da piyasaya sunacağını duyuruyor.

Dün gece ABD ve Kanada'dan gelip Perşembe gününe kadar New Orleans'ta sürecek Club BRP'de buluşan yüzlerce heyecanlı bayiye yeni ürünler tanıtıldı.

BRP'de Ski-Doo ve Sea-Doo Global Pazarlama Müdürü Marc R. Lacroix, “Bu ürün lansmanı, BRP'nin dünya lideri ürünler, yaratıcılık ve yenilikle sürücü deneyimini iyileştirmeye yönelik bitmek bilmez arayışının bir diğer göstergesi,” diyor. “Ski-Doo müşterileri artık 4 stroklu Rotax ACE modelleri veya 95HP'den 165HP'ye bir yelpazede temiz 2 stroklu E-TEC modellerinde REV Gen4 platformundaki genişletilmiş motor serisinin tadını çıkarabilecek." 

REV Gen4'teki 4 strok

Ski-Doo'nun REV Gen4 platformunun kalbinde sürücü kontrolü ve tepkisellik yatıyor. Bu avantajlar, Rotax 900 ACE ve Rotax 900 ACE Turbo olmak üzere iki farklı motorda 4 stroklu güç arayan sürücülerin hoşuna gidebilir. Bu sonbahardan itibaren bazı Expedition modelleri ile birlikte Renegade ve Grand Touring kar araçları da REV Gen4 yerleşiminde ACE motorlarla piyasaya sunulacak. Hatta turboşarjlı motora sahip bir Renegade X-RS modeli de olacak.

900 ACE Turbo
Rotax ilk defa firma içinde tasarlanan ve üretilen turboşarjlı motoru - 150 beygir gücündeki 900 ACE Turbo ile yine mühendislik maharetlerini sergiliyor. Yüksek düzeyde güvenilirlik, gelişmiş yakıt tasarrufu ve olağanüstü gaz kelebeği tepkisi ile bu motordaki her şey sürücü odaklı. 24'ün üzerinde parçanın ilk defa bu uygulama için özel olarak geliştirilmesi ile bu motor, saygın 900 ACE'ye salt turbo eklenmesinden çok daha fazlasıdır.

Daha fazla 600R E-TEC gücüyle beslenen kar araçları
Dünyaca ünlü Ski-Doo MXZ 600R E-TEC, yeni 600R E-TEC motorun sadece başlangıcıydı. Hızlı gaz kelebeği tepkisi ve yüksek güç-ağırlık oranları ile sürücüleri heyecanlandırmak üzere tasarlanan 600R artık MXZ, Summit, Renegade ve Grand Touring modellerinde de mevcut.

“2019 Ski-Doo yelpazesi, net bir şekilde kar araçlarında müşterilerin istediklerini sunmaya odaklı," diyor Lacroix. "4 stroku REV Gen4 platformuna getirerek ve birden çok segmentte iki yeni motoru piyasaya sürerek müşterilere, kendi stillerine uygun mükemmel modeli bulabilecekleri seçenekler sunuyoruz."

OXYGEN kasklar
Sürücü deneyimini geliştirmek, makinenin ötesine geçmeyi gerektirir, bu da BRP'nin yıllardır odaklandığı bir husustur. Yepyeni OXYGEN kask yelpazesi, soğuk iklimlerdeki kullanıcılara, kullanım kolaylığı, daha az yorgunluk ve daha fazla koruma ile sorunsuz bir deneyim sunmak üzere tasarlanmıştır. Kask hem yatay hem de dikey olarak buğulanmaz en geniş görüş alanını sunarken yüz maskesi ihtiyacını ortadan kaldırır ve hafif M-Forge® yapısı, sürücülerin tüm gün boyunca konforlu kalmasını sağlar.