Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında - BRP Orta ve Doğu Avrupa bölümü

Romanya’nın Rasnov Belediye Meclisi Ormancılık Bölümü’ne Can-Am Traxter HD10 UTV bağışında bulundu.

Yerel Belediye Meclis temsilcilerinin ve Ormancılık Bölümünün, ormanları yeniden büyütmek ve korumak adına gerçekleştirdikleri proje ve gösterdikleri çabalardan dolayı, BRP, bu süreçte sosyal sorumluluk projesine destek vermek adına, Ormancılık bölümüne T1B onaylı yeni Can-Am Traxter HD10 Side-by-Side araç bağışlama kararı aldı. BRP tarafından bağışlanan ve BRP yetkili distribütörü Euronautica tarafından yerel yetkililere ücretsiz olarak teslim edilen bu tam donanıma sahip araç, Transylvanian Alpleri'nin dik yamaçlarındaki ormanlarda ekim yapmak için büyüyen bahçedeki genç çam ağaçlarını getirmek için kullanılacaktır. Araç, doğanın el değmemiş dokusunu koruyarak, şimdiye kadar yalnızca yürüyerek ulaşılabilen, en eğimli arazilerde dahil kullanılabilmekte ve yardımcı olabilmekte.

BRP yetkilileri, yerel Ormancılık bölümü uzmanlarından, her yıl 7.000 hektardan daha fazla ormanlık alan üzerinde yüz ila on bin üzerinde yeni ağaç dikildiğini ve dikim alanlarına hiçbir aracın girmediğini, sadece yürüyerek ve elle yapmak zorunda kaldıklarını öğrendiler. HD10 T1B uygunluğuna sahip Can-Am Traxter UTV araçlarını test ettikten sonra, doğaya herhangi bir zarar vermeden, hemen hemen her yerde rahatlıkla girebilen bir araç olduğunu şaşkınlıkla farkettiler ve bu yüzden teşekkür etmenin en güzel yolunun aracı bağış yapmak olduğuna karar verdiler. Can-Am Traxter, Transylvanian Alplerinin doğasının, eşsiz güzelliğini korurken, günlük orman geliştirme çalışmalarını kolaylaştıracak bir araçtır. Daha da önemlisi, Ormancılık bölümü uzmanları, Can-Am arazi araçlarının, sayısız test sürüşü yapılsa bile doğaya herhangi bir hasar ve rahatsızlık vermeyecek şekilde nasıl hareket edebildiklerini deneyimlediklerinde yerel yetkili BRP distribütörü ile görüşmelere başladılar. Euronautica, off-road ATV ve SSV kullanımını teşvik etmek için, BRP’nin evrensel tecrübelerinden faydalanarak, hem kullanımı hem de doğayı korumak adına resmi olarak Off-Road yolları oluşma çalışmalar başlatmıştır.Bu, yerel ekonomi için yeni gelişmeler yaratmak, yeni işler yaratmak ve dünyanın dört bir yanından birçok off-road meraklıları getirmek için büyük bir gelişme olacaktır.

BRP hakkında BRP, güç sporları araçları ve güç ünitelerinin tasarlanması, geliştirilmesi, üretilmesi, dağıtılması ve pazarlanmasında dünya lideridir. Ürün portföyünde Ski-Doo ve Lynx kar araçları, Sea-Doo deniz araçları, tüm şartlarda gidebilen Can-Am ATV /UTV Offroad araçları, Can-Am Spyder Roadster, Evinrude dıştan takma deniz motoru ve Rotax deniz güç ünitelerinin yanı sıra Karting, motosiklet ve eğlence uçakları için motorlar bulunuyor. 105 ülkede 3 milyar doların üzerinde ciroya sahip şirket dünya genelinde yaklaşık 7.900 çalışana sahip.