YÜZLERCE SPYDER SAHİBİ PİTORESK GROSSCLOCKNER CHALLENGE’INDA YOLLARA DÖKÜLDÜ

Grossglockner Yüksek Alpler Yolu’nun tepesinde, Spyder Grossglockner Challenge 2018

  • Avrupa Can-Am Spyder topluluğu için şimdiye dek ki en büyük etkinlik
  • 17 farklı Avrupa ülkesinden 300’e yakın katılımcı
  • 6. versiyon, aşağı yukarı 200 Spyder’ı Altmünster’de (Avusturya) bir araya getirdi.

 

   Lozan, İsviçre, 12 Haziran 2018 – BRP (TSX:DOO), Altmünster’de (Avusturya) Avrupa Can-Am Spyder sahiplerinin şimdiye dek en büyük buluşması olan 6. Spyder Grossglockner Challenge’ı ağırladı. 7 Haziran’dan 10 Haziran’a dek Yukarı Avusturya Göller Bölgesi, tutkularını paylaşmayı bekleyen ve destansı Grossglockner Yüksek Alp Yolu’nun sonuna dek sürüş yapan katılımcıları karşıladı.

   Cuma gününde, rotaları onları Göller Bölgesi’nin en güzel noktalarında bulunan kontrol noktalarına götürdü. Manzaralı yolların yanı sıra katılımcılar BRP-Rotax fabrikasını ziyaret etti ve Spyder’ların kalbi olan Rotax motorunun yaratıldığı yeri gördü.

   Cumartesi gününde, bütün katılımcılar Avusturya’daki en yüksek dağ olan Grossglockner’ın (3,798 m) bulunduğu High Tauern Milli Park’ına direkt olarak giden en meşhur Alp yollarında sürüş yaptılar. 48 kilometrelik sürüş yüzlerce Spyder’ı deniz seviyesinden 2,504 m yükseklikten alarak ve 36 keskin virajdan ve çiçeklenmiş çayırlar, hoş kokulu ormanlar, muazzam kayalıklar ve donmuş topraklar ile dolup takmış olan eşsiz Alpler manzarasından geçirerek Grossglockner zirvesinin ayağına götürdü.

   Can-Am Spyder sürücüleri yollarda değilken, etkinliğin bir parçası olarak düzenlenen sosyal ortamlarda gözlemleri hakkındaki hikayeleri kendilerine eşlik eden maceraperestler ile paylaştı.

   “Bu muhteşem etkinliğin altıncısında, Avusturya’nın güzel manzaralarının deneyiminden haz almaya ve topluluk ile Spyder’larını sürme heyecanını paylaşmaya gelen yeni ve heyecanlı sürücüleri ağırladık. Macera gezileri için tasarlanmış Can-Am Spyder araçlarına istisnai olarak üretilen kabiliyetli motorların yaratıldığı BRP-Rotax fabrikasına katılımcılar tarafından gösterilen ilgiden ötürü memnuniyet duyduk” diyor Milos Laznicka, Orta ve Doğu Avrupa Bölgesel Genel Müdürü.